איך להימנע מזיהום ואיך ולטפל בנפיחות, צלקות ודלקות

עשיתם סוף סוף את הפירסינג שרציתם והוא עבר חלק. כל סיפורי הזוועה ששמעתם או קראתם עליהם, על זיהום בעגילים, לא קרה! פיו…

מצד שני, אולי אתם מאלה שעשיתם פירסינג אחד קטן וסבלתם מכל הסיבוכים האפשריים.

אם אתם באחת מהקבוצות הללו, קבלו חמש דרכים איך למנוע זיהום בעגילים ואיך לטפל בהם.

3 סיבות להיווצרות נפיחות סביב אזור הפירסינג

כיסי מוגלה, שלפוחיות או רקמת צלקת עבה שמתפתחות סביב אזור הפירסינג יוצרות לחץ על האזור הרגיש וגורמות לנפיחות ולדלקות. המוגלה והשלפוחיות מתפתחות בדרך כלל שישה שבועות לאחר הפירסינג.

חלק מהסיבות להיווצרות הסיבוכים הללו הן שימוש בציוד לא מתאים, תנאי ניקיון לקויים של המקום או הציוד או חיידקים שנמצאים על האזור המיועד לפירסינג וגורמים לדלקת.

הסיבות השחיכות ביותר שאתם צריכים להכיר ולהיזהר מהם:כניסה למאגרי מים לא נקיים לרבות יש, ברכה, אגם וכו. נגיעה בעגיל ללא שטיפת ידיים או משחק יתר עם עגיל חדש! עגיל חדש הוא פצע פתוח ולכן עדיף להמעיט מלגעת בו ביוחד בימים הראשונים. תחשבו במה אנחנו נוגעים במסך של הפלאפון, בכפתור של מעלית, במעקה של האוטובוס. כל המקומות האלו מזוהים ומלאים בחיידקים שרק יכולים להזיק לעגיל שלכם.

5 דרכי מניעה וטיפול בזיהום לעגילים

  1. וודאו שהכלים והתכשיט של הפירסינג נקיים לגמרי, סטריליים וחדשים לחלוטין. אל תשתמשו בתכשיט שמישהו אחר נתן לכם, גם אם נדמה לכם שהוא נקי כי טבלתם אותו באלכוהול.
  2. נקו היטב את האזור שבו אתם רוצים לעשות פירסינג ואת האזורים שסביבו, לפני הפירסינג. ככול שהאזור המיועד יהיה יותר נקי וסטרלי ככה הסיכוי לזיהום בעגילים קטן.
  3. לאחר הניקוב: עשו לכם מנהג לחטא את אזור העגיל. גם אם מרגיש לכם שהעגיל החלים לחלוטין ולא כואב יותר. דלקות, מוגלה וצלקות יכולות להתפתח גם בעגיל שנראה לכם בריא חלוטין. טיפול ובדיקה של הפירסינג לאורך שנים יכול לסייע רבות במניעת הסיבוכים.
  4. תהיו מודעים לאלרגיות שלכם. אם כבר יש לכם עגיל ואתם יודעים שיש מתכות שיותר טובות לכם מאחרו.רשמו לעצמכם איזה חומרים מתאימים לכם. כאב או גירוי הם סימן עיקרי שהחומר של התכשיט לא מתאים לכם.
  5. במקרה של דלקות או צלקות, גשו למומחה הפירסינג שלכם בדחיפות, גם אם מדובר בנפיחות קטנה או נראה לכם שמתפתחת מוגלה.  אל תסתמכו על מה שאתם קוראים באינטרנט כי יכול להיות שהטיפול שבחרתם יגרום לכם נזק.

זכרו !  טיפול נכון בפירסינג שלכם הוא חשוב ביותר בכדי להימנע מנזקים מיותרים ושתוכלו ליהנות ממנו כמה שיותר. 

לעוד מידע על טיפול בפירסינג חיצוני

לעוד מידע על טיפול בפירסינג פנימי