עגיל הליקס – כל מה שאתם באמת צריכים לדעת!

אם אתם כאן זה אומר שאתם מחפשים מידע על עגיל הליקס!

מה זה עגיל הליקס? כמה זה כואב? כמה זמן לוקח לו להחלים? ועוד.. אתם לא לבד. עם כל כך הרבה סוגי עגילים באוזניים כבר באמת קשה לדעת. הימים בהם היו מסתובבים עם עגילים בודדים בתנוך האוזניים כבר ממזמן עברו. וזה הכי הגיוני לחלוטין שהרצון לעגיל חדש באוזן הפך להחלטה קשה ומבלבלת. ומה לעזאזל ההבדל בין עגיל “הליקס”, “טראגוס” או “דאיית׳”?!

אם עגיל הליקס זה מה שמעניין אותכם, אז תמשיכו לקרוא! ואנחנו נסביר לכם מה זה אומר.

אז מה זה עגיל הליקס?

עגיל אליקס הוא עגיל שעושים בחלק העליון של הסחוס באוזן. אבל יש סוגים שונים של עגילי הליקס: הליקס סטנדרטי נעשה החלק העליון החיצוני של האוזן. אבל חוץ מהליקס אחורי אתם יכולים גם לעשות עגיל הליקס קדמי, דאבל הליקס (עגיל כפול) ואפילו טריפל הליקס. מי היה מאמין שיש כל כך הרבה סוגים לעגיל הליקס שנשמע עגיל סך הכל סטנדרטי?!

מה זה הליקס קדמי?

אז ככה, בהליקס קדמי, הכוונה לסחוס החיצוני של האוזן שהכי קרוב לפרצוף שלנו. אז אם אתם נוגעים איפה שממוקם הליקס רגיל וממשיכים עם האצבע עד שאתם מגיעים למקום בו האוזן ממש קרובה לראש (ממש מעל הטראגוס) זה המקום של ההליקס הקדמי. וניתן גם לעשות עגיל הליקס קדמי כפול ואפילו טריפל.

מה זה עגיל הליקס כפול או טריפל?

עגיל הליקס סטנדרטי הוא חור אחד בחלק העליון של האוזן. אבל אם יש לכם שני חורים למעלה או שלושה חורים, אז זה נחשב כבר לעגיל כפול או עגיל טריפל (שלוש).

מפרט טכני לעגיל הליקס:

בדרך כלל עגיל הליקס חישוק ינוע בין 8 מ”מ ל- 10 מ”מ
ומוט לעגיל הליקס יהיה סביב ה 6 מ”מ ו 8 מ”מ
זמן החלמה: 8-12 חודשים
עובי: 1.2 מ”מ

אלו הם הנתונים הסטנדרטים של עגילי הליקס. כשאתם הולכים לפירסר תוודאו שאתם יודעים בדיוק את במידות של העגיל שהוא עשה לכם אורך, קוטר ועובי. אלו נתונים שתצטרכו כשתרצו להחליף את העגיל הרפואי.

איך לטפל בעגיל הליקס?

כמו כל עגיל חדש, שמירה על אזור העגיל נקי וסטרילי יקטין את הסיכויים להתפתחות של אינפקציה. אז תשתמשו במי מלח ועם מקלות אוזניים תנקו את ההפרשות ותחטאו את האזור היטב. ניתן גם להשתמש במשחת בפנטן פלוס. היא עוזרת לשמור על האיזור נקי, מקטינה את הסיכוי לזיהום ומעודדת החלמה מהירה יותר של הנקב.

חשוב לציין, שלא משתמשים באלכוהול לחיטוי עגיל חדש. אלכוהול מייבש מאוד את האיזור וזה לא עוזר לתהליך ההחלמה.
ולמרות שאתם רק תרצו לגעת בעגיל חדש כל הזמן, תצטרכו לשמור על הידיים שלכם ולא לגעת, לסובב ולשחק עם העגיל עד להחלמה מלאה. זכרו שהידיים שלנו לא סטריליות ואנחנו נוטים לגעת בהמון דברים. כפתור המעלית, מעקה של אוטובוס או במסך של הפלאפון שלנו הם מקומות מזוהמים שעלולים בקלות לגרום לזיהום בעגיל חדש.

בנוסף, נקב חדש הוא כמו כל פצע אחר בגוף. צריך לתת לגוף להגליד ולרפא את עצמו. בדרך כלל בימים הראשונים העגיל “נדבק” לגוף וזה בגלל הדם שנקרש מסביב. לא צריך להזיז את העגיל רק להמשיך לחטא עם מי מלח והעגיל לבד כבר ישתחרר אחריי כמה ימים.
טיפ אחרון: לא להיכנס למקורות מים מזהמים כמו ים, בריכה, נהר, כנרת ועוד. לאחר כל מקלחת יש לחטא שוב עם מי מלח מפני שגם מי ברז יכולים להיות גורם לזיהום.

האם השיער יכול לגעת בעגיל חדש?

אנחנו יודעים שזה מאוד קשה להימנע ממגע עם השיער בייחוד כשמדובר בעגיל הליקס. אבל זה חשוב שתדעו שהשער עלול לגרום לזיהום ואינפקציה בעגיל. לכן, אנחנו ממש ממליצים לאסוף את השער בימים הראשונים וככה למנוע את החיכוך עם השער.

איך לטפל באינפקציה בעגיל?

נפיחות, אודם, העגיל כואב ויש לכם חשש שאולי יש לכם זיהום בעגיל. אז כדי שתתחילו לטפל ומהר. הדבר הראשון שאתם צריכים להתחיל בו זה לחטא את העגיל שלוש פעמים ביום עם מי מלח, הינה ההוראות הכנה למי מלח בבית. ושימו משחת סינטומצין פעמיים ביום. אם אין לכם את המשחה בבית, תרימו טלפון לרופא ובוא ייתן לכם מרשם. ככול שתתחילו לטפל בזיהום מוקדם יותר ככה תעצרו את ההתפשטות של הזיהום מהר יותר וזה פחות יכאב.

מה עושים עם נסתם לי החור בעגיל עם אינפקציה?

להתחיל לחטא עם מי מלח ולמרוח סינטומיצין. שימו עין ותהיו עירנית אם האינפקציה הופכת להיות פנימית. אם יש לכם חשד שכן. לכו לרופא משפחה מיד לקבלת טיפול אנטיביוטי לזיהום פנימי. במקרים חריגים תצטרכו לעשות ניתוח קטן להסרת האינפקציה. לכן, חשוב לשים לב ולטפל בזה בזמן.

אם אינפקציה שעברה עלולה לחזור שוב?

כן, אינפקציה עלולה לחזור.
אם הייתה לכם אינפקציה, טיפלתם בה וכבר חשבתם שעברתם את זה בשלום. ואז אחרי כמה ימים אתם פתאום מרגישים שהעגיל שוב כואב ומתנפח? ככול הנראה הפסקתם את הטיפול מוקדם מידי. ולפני שכל החיידקים הספיקו לעזוב לחלוטין. יכול להיות שהזיהום חוזר חזרה. אתם צריכים לשים לב שאתם לא מפסיקים את הטיפול עד שאין שום זכר לאף חיידק. אם חיטאתם את הזיהום כראוי לאורך כל התקופה אין שום סיבה שהוא יחזור. אלא אם יש לכם אינפקציה חדשה – לא עלינו 😵

האם לעשות עגיל הליקס זה כואב?

אז כאב זה עניין די אישי. ולכן, אם אתם יודעים שאתם רגישים לכאב אז סביר להניח שאתם הולכים להזיל דמעה. אבל האנשים עם סף כאב נורמלי, עגיל הליקס הוא לא העגיל הכי כואב. זה אזור די סטנדרטי שמחלים די מהר ולכן רמת הכאב לא גבוהה.

כמה זמן לוקח לעגיל הליקס להחלים?

לא כמו עגילים רגילים בתנוך האוזן שמחלימים לחלוטין אחרי חודש אחד, לעגיל הליקס לוקח בין שלושה לשישה חודשים. כמו רמת הכאב, גם זמן ההחלמה הוא מאוד אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם. תתכוננו שבהתחלה האזור של העגיל עלול להיות כאוב, אדום, נפוח ואפילו קצת מדמם. אבל למזלכם יש הרבה דברים שאתם יכולים לעשות כדי שהעגיל יחלים מהר יותר. אז תמשיכו לקרוא 🙂

למה העגיל שלי מגרד בטירוף?

עגיל חדש הוא פצע פתוח. וכמו כל פצע חדש שהגוף עכשיו נלחם כדי לרפות אותו, הוא עלול לגרד. אפילו לגרד מאוד! מה עושים? לא לגרד. אני יודעת שזה ממש קשה, אבל חשוב לא לגעת בעגיל בכלל עד להחלמתו המלאה. רק כשאין ברירה ואתם צריכים לחטא אותו. שימו את המשחה או הספריי שהפירסר שלכם נתן לכם ו/או תחטאו עם מי מלח. ותוודאו שהאזור נקי וסטרילי ותנסו כמה שפחות להתעסק ולגעת בעגיל.

האם יכול להיות שהגוף שלי דוחה את העגיל?

יש מקרים שבהם העגיל לא מתקבל בצורה תקינה. ויש לשים לב אם:

  • מיקום העגיל שלכם זז
  • לוקח לעגיל הרבה יותר מידי זמן להחלים
  • מראה כל הזמן סימנים של אינפקציה

במקרים אלו אל תחכו. לכו מיד לפירסר מקצועי או לרופא ותבררו מה בדיוק הבעיה.

האם מותר להתקלח עם עגיל הליקס חדש?

כן, ברור! ואפילו רצוי.. אין בעיה עם מקלחת. רק תשטדלו שהמים לא היו חמים מידי ולא בזרם ישר על העגיל. תוודאו שאם האוזן נרטבה ויש על העגיל סבון שאתם שוטפים את זה טוב מהעגיל החדש. לאחר שיצאתם מהמקלחת מומלץ לשים משחה פנטן או סינטומיצין (לפי מה שאתם משתמשים).
ואל דאגה תוך מספר ימים רמת הסיכון תרד ותוכלו לחזור לשיר במקלחת ללא דאגות ועם עגיל חדש מלא בסטייל!

האם אני יכולה להחליף עגיל הליקס לבד בבית?

ניתן להחליף עגיל הליקס רק אחרי שהוא החלים לחלוטין. תמיד כדאי שפירסר יעיף מבט לראות שהעגיל החלים בצורה טובה ושסוף סוף ניתן להחליף את העגיל. כמובן, שכל תהליך של החלפת עגיל חייב להיות סטרילי שטפו ידיים היטב ותחטאו את אזור העגיל ואת העגיל החדש.

אם יש לכם עגיל פרסה או עגיל מוט (ישר). יהיה לכם יותר קל להחליף אותו לבד בבית. פשוט לפתוח את הסוגר שלו בזהירות, להוציא ולהחליף לעגיל חדש. אם אתם לא מצליחים לפתוח את הסוגר, זה בסדר, זה לא חריג. שימו לכם זוג כפפות סיליקון על הידיים ונסו שנית.

אם מדובר בטבעת לחץ זה עלול להיות קצת יותר קשה. קודם כל תנסו לדחוף את הכדור החוצה בעדינות. הצלחתם? מעולה! התמזל מזלכם ואתם יכולים להוציא את העגיל בבטחה. אם לא הצלחתם סביר שתצטרכו עזרת חבר, עדיף מישהו שהוא פירסר או מישהו שאתם יודעים שיש לו ידיים טובות ושינסה בעדינות לפתוח את העגיל. ואם הוא לא מצליח ניתן להעזר בפלייר!! אבל בזהירות ובעדינות!!

והמלצה ידידותית בפעם הבאה שאתם רוצים עגיל חישוק תקנו עגיל קליקר! בגלל המנגנון שלהם הם טיפה יותר יקרים אבל הם בעלי פתיחה וסגירה קלה ומאובטחת. הם באמת יהפכו את החיים שלכם לקצת יותר נוחים וקלים.

לקטלוג מלא של עגילי הליקס >>

איזה צד עושים הליקס? ימין או שמאל ?

אנחנו תמיד ממליצים לעשות את ההליקס בצד ביפה שלכם. תבחרו את הצד של הפנים שאתם יותר אוהבים ושהוא יותר בולט. אין באמת משמעות לצד אותו אתם בוחרים. אבל אולי עדיף את הצד שיש לו פחות מגע עם השיער. סתם כי לשער יש נטייה לעיתים להסתבך העגיל וזה יכול להיות מציק.

כמה עולה לעשות עגיל הליקס?

זה כמובן תלוי איך עושים את העגיל ואיפה. אבל אצל פירסר מקצועי, עם מחט, עגיל הליקס יעלה לכם בסביבות ה 250 שקלים. אם בחרתם לעשות עם מהדק חד פעמי, זה אמור לעלות פחות, בסביבות ה 150 שקלים.

חשוב לציין, שבדרך כלל עגיל שנעשה עם מהדק הוא פחות מדויק וחשוף יותר לאינפקציות. מה גם שרוב המהדקים הם דקים יותר מעגילי הליקס סטנדרטים שהם בעובי של 1.2 מ”מ.

אז ההמלצה שלנו לא משנה באיזה דרך תבחרו לעשות, תעשו את זה אצל פירסר מקצועי שיודע את העבודה. שיוכל להגיד לכם את עובי ואורך/קוטר העגיל שהוא שם לכם וייתן לכם טיפים להחלמה טובה ומהירה של העגיל.

איך לשכנע את ההורים להרשות לי לעשות עגיל הליקס?

אז נכון שעגיל הליקס נחשב כפירסינג לכל דבר ושום מקום שמכבד את עצמו לא יעשה לכם את העגיל לפני גיל 16 אם אין לכם אישור הורים. אבל איך בכל זאת אפשר לשנות קצת את דעתם?

עגיל פירסינג בכללי הם משהו תפיסתי. נכון שהיום מלא אנשים הולכים איתם והם כבר ממזמן לא נחשבים למוזרים, אבל להרבה אנשים קשה עדיין קשה להתרגל אליהם. בין אם הם חוששים מהצלקת שתשאר ובין אם הם לא בוטחים בנו שזה משהו שאנחנו באמת רוצים או סתם כי זה נשמע להם מיותר ולא הכרחי.

ולכן, מאוד חשוב להסביר להם את החשיבות של העגיל עבורנו. ולגרום להם להבין שעגיל הליקס הוא לא שונה בהרבה מכל חור רגיל באוזן! ועם זאת, עדיין אתם עלולים לקבל התנגדות נחרצת… ואז מגיע רגע הפשרה!

יש גם עגילי הליקס מזויפים! וכשמם כן הם. הם יושבים על החלק החיצוני של האוזן למעלה אבל לא צריך חור אמיתי כדי לענוד אותם.

היופי שרוב ההורים מאשרים אותם כי הם לא דורשים ללכת לפירסר ולחורר אותכם אבל הם כן רוצים לשמח אותכם ולאפשר לכם ללכת עם מה שאתם אוהבים! וואלה הפיתרון המושלם לכל הצדדים בבית.

אחרי שהזמנתם את העגיל המזויף, העבודה האמיתית הגיעה, זה הזמן ללכת איתו ורק איתו כל הזמן! תנו להם את הזמן להתרגל לראות אותכם עם העגיל החדש! ככול שהם יראו אותכם הולכים איתו יותר הם יתחילו להבין שהיי, זה דווקא נראה ממש טוב, וגם שאתם סופר רציניים לגביו!

אחריי תקופה של כמה חודשים שהם כבר שכחו שפעם היה ויכוח, תחזרו ותבקשו לעשות אמיתי. ברוב המקרים ההורים כבר לא ממש מתנגדים והיו כאלה שגם הגיעו עם הילדים ועשו גם לעצמם!

אז לא להתייאש, גם הזמן שלכם יגיע!

איך לדעת שעגיל הליקס מתאים לי?

עגיל הליקס נראה מגניב לדעתכם ובא לכם לעשות את זה. יחד עם זאת, אתם לא בטוחים שזה יתאים למבנה הפנים שלכם, ואז נשאלת השאלה, האם זה יתאים לי?

התשובה היא בטח שלא?! אם אתם לא בטוחים שזה מתאים לכם, אל תמהרו ללכת אל המחט ולהכאיב לעצמכם אם יש חשש שלא תאהבו את זה בסוף.

תתחילו עם הליקס מזויף, תקנו אחד שאתם אוהבים אבל שאתם לא צריכים להכאיב לעצמכם בשבילו. תראו איך הוא נראה עליכם ושאתם אוהבים אותו. אולי אפילו תראו אותו לכמה אנשים שאתם סומכים על הטעם שלהם ואז תחליטו אם להתחייב לדבר האמיתי!

עגיל הליקס
הליקס